CIRQUE DU SOLEIL - Saltimbanco - Po raz pierwszy w Polsce!

CIRQUE DU SOLEIL - Saltimbanco - Po raz pierwszy w Polsce!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

Spektakl - Złodziej

Scena Teatralna NOT, Gdańsk

19.11.2017 - 19.11.2017

Teatr Czarnego Tła - "Królowa - rock bajka"

Teatr Czarnego Tła, Chorzów

19.11.2017 - 26.11.2017

Ceny biletów:
    - 125zł, 190zł, 250zł

    Bilety zniżkowe dla dzieci od 2-12 lat:
    - 100zł, 150zł, 200zł

Komunikat organizatora:

Ceny biletów: 125 PLN, 190 PLN, 250 PLN.
Dla dzieci w wieku  od 2 do 12 lat dostępne są specjalne bilety ze zniżką 20%. Ceny biletów dla dzieci to odpowiednio: 100 PLN, 150 PLN, 200 PLN.
Już do nabycia w sieci sprzedaży Ticketpro, a od 24 października również w sklepie Alter Art.
W przypadku zakupu biletu zniżkowego warunkiem wstępu na przedstawienie jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego wiek dziecka.
Dzieci do 2 roku życia – wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna.
Opiekunowie dzieci poniżej 2 roku życia proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka.
Dzieci nie mogą być pozostawiane bez opieki podczas przedstawienia. Bilety zakupione dla dzieci muszą być miejscami obok opiekuna.

Szczegóły wydarzenia

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE: CIRQUE DU SOLEIL WE WSPÓŁPRACY Z ALTER ART Z PRZEDSTAWIENIEM SALTIMBANCO

Występy w Gdańsku 19 - 22 stycznia 2012
Bilety w sprzedaży od 20 października 2011
19 października 2011
Cirque du Soleil ma prawdziwą przyjemność ogłosić swój pierwszy występ w Polsce, organizowany we współpracy z Alter Art. Teatralna grupa z Kanady wystąpi w dniach 19 – 22 stycznia 2012 w Ergo Arenie w Gdańsku/Sopocie ze swoim sztandarowym przedstawieniem Saltimbanco.

O Cirque du Soleil:
Na początku, Cirque du Soleil tworzyło kilkunastu artystów ulicznych na czele z Guyem Laliberté – wielkim wizjonerem, do dzisiaj projektującym najważniejsze działania Cirque du Soleil. Projekt Laliberté stanowił zalążek zupełnie nowej wizji cyrku (Cirque Réinventé). W przedstawieniach zrezygnował z udziału zwierząt, a prosty cyrkowy humor zastąpił artystyczną rozrywką wysokiej klasy, wzbogaconą o elementy teatru i opery, bogate kostiumy i imponującą choreografię.

Poziom i skala widowisk sprawiają, że Cirque du Soleil gości na najważniejszych wydarzeniach, jak chociażby rozdanie Oscarów w 2002, czy przyciągającym rokrocznie największą widownię w Stanach Zjednoczonych finale Super Bowl w 2007 r. W światowej stolicy rozrywki – Las Vegas - jednocześnie granych jest aż siedem różnych spektakli w wykonaniu Cirque du Soleil. Cirque du Soleil występował także dla rodziny królewskiej w Dubaju, gdzie specjalnie dla niego jest budowana ogromna arena.

Obecnie, Cirque du Soleil jest wielką organizacją, zatrudniającą pięć tysięcy osób, w tym ponad 1200 artystów z niemal 50 różnych krajów. Cirque du Soleil zachwycił ponad sto milionów widzów w trzystu miastach na pięciu kontynentach, a do końca 2011 jego przedstawienia obejrzy dalsze 15 milionów. Międzynarodowa siedziba Cirque du Soleil znajduje się w Montrealu.

O Saltimbanco:
Saltimbanco jest najdłużej granym widowiskiem Cirque du Soleil w tournée. Od 1992 r., podbija sceny wyprzedanych sal na wszystkich kontynentach, mając w sumie ponad 11,5 miliona entuzjastycznych fanów.
Saltimbanco to Cirque du Soleil w swoim najlepszym wydaniu, emocjonujące i zmieniające się jak w kalejdoskopie święto zadziwiającego artyzmu i zwinności. Obsada Saltimbanco - pięćdziesięciu wysokiej klasy artystów z dwudziestu krajów – wzbogaca przedstawienie o zapierające dech w piersiach akrobacje i pokazy niezwykłej sprawności zarówno w popisach solowych, jak i odegranych z epickim rozmachem scenach zespołowych - od niewiarygodnej równowagi, skoków i obrotów w „Chińskich tyczkach” czy „Rosyjskiej huśtawce”, przez rzucające wyzwanie grawitacji popisy na trapezie i bungee, zachwycającą publiczność żonglerkę i akrobacje rowerowe, po jedyne w swoim rodzaju występy klaunów. Techniczna precyzja i ekstrawaganckie dekoracje idą w parze z zachwycającymi, barwnymi kostiumami, nadzwyczajnym światłem, humorem, czarującą muzyką i magią. Pełne koloru, zabawy i zachwytu Saltimbanco jest przedstawieniem, na którym bawić się będzie cała rodzina.
Saltimbanco, z włoskiego „saltare in banco,” co dosłownie oznacza „skakać po ławce”, chwyta esencję miasta: pokazuje ludzi w nim mieszkających, podobieństwa i różnice między nimi, rodziny i grupy, uliczny zgiełk, piętrzące się drapacze chmur. To autorskie widowisko jest całe zainspirowane miastem i jego kolorowymi mieszkańcami. Eklektyczny zespół postaci rodem z cyrku wciąga widza do fantastycznego świata ze snów, do miasta wyobraźni, w którym różnorodność oznacza nadzieję.
Media o Saltimbanco:
„Mit miesza się z magią… Nieziemska mieszanka komedii dell'arte i balangi godnej koncertu rockowego” - The New York Times
 „Pełen wdzięku gimnastyczny teatr ” - The London Times
 „Witalność i moc ludzkiego ciała” - Variety Magazine (USA)

O Alter Art:
Alter Art to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób.
www.alterartshow.pl.

Więcej informacji o przedstawieniu i biletach oraz możliwość ich zakupu na stronach www.alterartshow.plwww.cirquedusoleil.com/saltimbanco.
_________________________________________________________________
INFORMACJE DLA MEDIÓW, ZDJĘCIA I AKREDYTACJE:
media@alterart.pl

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook