The Cranberries

The Cranberries

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

3-majówka 2018

Hala Stulecia, Wrocław

01.05.2018 - 03.05.2018

To będzie największe wydarzenie muzyczne 2012 roku w Polsce! The Cranberries powracają! Oryginalna, rockowa, irlandzka grupa z charyzmatyczną wokalistką Dolores O’Riordan wystąpi 14 października na warszawskim Torwarze. Podczas koncertu usłyszymy największe hity z okresu całej kariery muzycznej zespołu, takie jak Zombie, Linger, Dreams czy Salvation, które podbijały listy przebojów na całym świecie! The Cranberries zaprezentuje także utwory z najnowszego albumu Roses, na który ich fani czekali ponad 10 lat.
Bilety wyprzedane!

Szczegóły wydarzenia

Z przykrością informujemy, że planowany na 26 czerwca 2012 koncert The Cranberries z przyczyn niezależnych od organizatora zostaje przeniesiony na dzień 14 października 2012r.
W oświadczeniu przesłanym przez grupę możemy przeczytać wypowiedź wokalistki Dolores O’Riordan:
„Z powodów osobistych, które chciałabym zachować dla siebie, nie będę mogła uczestniczyć w planowanej na lato trasie koncertowej. Przepraszam wszystkich fanów i obiecuję, że The Cranberries dołożą wszelkich starań, aby przełożyć koncerty na najbliższe możliwe terminy.”

The Cranberries sprzedali ponad 30 milionów płyt, 4 albumy znalazły się w TOP 20 listy Billboard’u. Wystąpili dla milionów fanów, w tym parokrotnie dla samego papieża Jana Pawła II, pojawili się na okładkach najpopularniejszych magazynów, takich jak Rolling Stone czy SPIN. Teraz, po dekadzie od zawieszenia działalności, grupa powraca z szóstym, studyjnym albumem, pierwszym od Wake Up And Smell The Coffee w 2001 roku. Krążek ma trafić do sprzedaży już w lutym tego roku. Dlatego artyści postanowili wyruszyć w kolejną światową trasę koncertową promującą ich nowe nagrania i po 10 latach wystąpić ponownie w Polsce – tym razem na Torwarze.

"Zawsze czułem, że pojawi się kolejny album” mówi gitarzysta Noel Hogan. "Byliśmy zgodni ze sobą, że musimy odejść od tego na chwilę. Ale teraz to wspaniale móc razem powrócić."
Nowy etap w karierze The Cranberries rozpoczął się zaraz po zakończeniu udanej, całkowicie wyprzedanej trasy koncertowej w 2010 roku. Próby przed koncertami były jedynym momentem, w którym Dolores, gitarzysta Noel Hogan, jego brat Mike - basista i Fergal Lawler – perkusista mogli dzielić się swoimi pomysłami, poszukując i kreując nowe melodie, nawiązujące do charakterystycznych dźwięków grupy. Owocem tych spotkań stał się album Roses z jedenastoma premierowymi  utworami. Produkcją płyty zajął się stary przyjaciel i współpracownik The Cranberries - Stephen Street (odpowiedzialny m.in. za albumy The Smiths, Blur, a ostatnio Kaiser Chiefs). Brzmienia Roses nawiązują do oryginalnych, świeżych, akustycznych brzmień The Cranberries, pojawiających się w dwóch pierwszych albumach Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We? oraz No Need To Argue. W każdej części albumu Roses znaleźć można niezwykłe brzmienie głosu Dolores O'Riordan – „głównego instrumentu” The Cranberries, który przyczynił się do transformacji zespołu z grupy młodych, irlandzkich, pełnych nadziei muzyków lat 80-tych w muzyczny fenomen na skalę światową, w ciągu zaledwie kilku lat.

Zespół powstał w roku 1989 i początkowo nazywał się Cranberry Saw Us. Dolores O’Riordan dołączyła do składu dwa lata później. W 1992 zadebiutowali swoim pierwszym krążkiem Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?, z którego pochodzą m.in. takie przeboje jak Linger, czy Dreams. Jednak największą sławę przyniósł im drugi album – No Need To Argue z 1994 roku, z którego pochodzi ich największy przebój Zombie. Później były jeszcze albumy To The Faithful Departed (1996), Bury The Hatchet (1998) i Wake Up And Smell The Coffee (2002).

We wrześniu 2003 r., rozważając nagranie kolejnego albumu, zespół postanowił rozejść się na jakiś czas i pójść własnymi drogami. W trakcie tej przerwy niektórzy członkowie zespołu kontynuowali karierę solową, a inni całkowicie zawiesili działalność muzyczną. W 2009 roku Mike, Noel i Dolores wzięli udział w imprezie College w Dublinie i wykonali parę utworów The Cranberries. To spotkanie wystarczyło, aby w artystach ponownie rozbudzić miłość do wspólnego grania i tworzenia nowych utworów. W następnym roku wyruszyli w kolejną trasę koncertową podczas której wykonywali największe hity nagrane w przeciągu swojej całej kariery muzycznej.

The Cranberries są pewni, że ich najnowsze dzieło usatysfakcjonuje w pełni fanów i pozwoli zdobyć rzesze nowych miłośników. Polska przekona się o tym podczas jedynego koncertu w Warszawie już w październiku tego roku.

ZAPRASZAMY!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Regulamin imprez organizowanych przez Makroconcert

Organizator:www.makroconcert.pl

Facebook