Guns N' Roses

Guns N' Roses

Szczegóły wydarzenia

Guns N' Roses


Zespół powstał w 1985 roku w Los Angeles i nie potrzebował wiele czasu, by podpisać kontrakt a następnie nagrać najlepiej sprzedający się debiutancki album wszech czasów.

Appetite for Destruction” ukazał się w 1987 roku i za sprawą przeboju „Sweet Child O' Mine” wdarł się na sam szczyt zestawienia Billboard Hot 100. Grupa, w której talent i charyzma mieszały się z rock&rollową autodestrukcją nie mogła jednak istnieć w nienaruszonym składzie przez długi czas. W 1991 roku z zespołu odeszli gitarzysta - Izzy Stradlin oraz perkusista - Steven Adler, zaś w 1996 i '97 na skutek drugiego poważnego rozłamu w ”Gunsach” zabrakło ikony rocka - Slasha oraz basisty - Duffa McKagana.

Ze składu, który napisał hardrockowe hity z „Appetite…” pozostał tylko wokalista o trudnym usposobieniu – Axl Rose. W tym czasie, poza kompilacjami, ukazał się tylko jeden album formacji („Chinese Democracy”). Gdy najwięksi fani zaczęli już tracić nadzieję, w 2016 nastąpiło jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie rock&rolla. Skład Guns N' Roses na powrót zasilili: Slash i Duff McKagan dając pierwsze od kilkunastu lat wspólne koncerty.

Źródło: Materiały własne.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook