FreeFormFestival 2012

FreeFormFestival 2012

Szczegóły wydarzenia

Po raz pierwszy na FreeFormFestival
RED BULL MUSIC ACADEMY STAGE!

Ewan Pearson  dj set / UK
Ikona brytyjskiej sceny klubowej, rezydent Fabric i Watergate
Ewan Pearson to brytyjski DJ i producent, nagrywający dla Soma Records. Współpracował z takimi artystami jak: Depeche Mode, Chemical Brothers, Goldfrapp czy Junior Boys. Jako producent muzyczny w studio wspierał takie postaci jak: M83, Delphic, Gus Gus, The Rapture, Tracey Horn czy Delphic. W 1999 r. razem z Jeremy’m Gilbertem opublikował książkę na temat muzyki klubowej Discographies. Od kilku lat mieszka w Berlinie, gdzie nagrywa trzeci album. Nigdy dotychczas nie występował w Polsce.

Doc Daneeka & Benjamin Damage  dj set / UK
Rewelacja tego sezonu, pionierzy deep rave, pierwsz raz jako duet w Polsce!
Uznawani za pionierów nowego muzycznego nurtu nazywanego deep rave, duet Benjamin Damage & Doc Daneeka to z pewnością rewelacja tego sezonu na scenie muzyki elektronicznej. I choć każdy z nich z powodzeniem występował samodzielnie, to jednak sukces przyniosło im połączenie sił i wydanie singla Creeper. Odkryty przez Modeselektora, zaowocował wydany w styczniu w ich wytwórni 50 Weapons, debiutancki album They!Live. To będzie pierwszy ich występ w Polsce!

XXXY   dj set/ UK
Gorąca postać future step i future garage
Rupert Taylor to utalentowany producent z Manchesteru, który przez ostatnie lata wyrobił sobie mocną pozycję na scenie future garage oraz house. Sukces przyniosły mu produkcje wydane przez Infrasonics & Fortified. Jego najnowsze nagrania wyda Doc Daneeka w swoim labelu Ten Thousand Yen oraz Well Rounded

Schlachthofbronx dj set / Germany
Najbardziej szalony i zwariowany kolektyw dj’ski na świecie, Octoberfest w pigułce!
Schlachthofbronx to szalony kolektyw z Monachium. Nic nie dzieje się bez przypadku, wszak Monachium to stolica Octoberfestu! Podbili niemieckie listy przebojów swoją niezwykłą mieszanką electro, dancehallu, kuduro, baile funku i rytmów bałkańskich. Ich muzyka nawiązuje do najlepszych dokonań Buraka Som Sistema. Na początku roku ukazał się ich pierwszy album Dirty Dancing, którego tytuł doskonale oddaje ich styl. Będzie to ich pierwszy występ w Polsce.


OGŁOSZENI ARTYŚCI FREEFORMFESTIVAL 2012

Digitalism live Kitsune / Germany
Najgorętszy duet didżejski, nazywany niemieckim Daft Punk!
Po raz pierwszy w Warszawie, zaprezentuje najnowszy album ‘I Love You Dude’.

Uważani za następców i kontynuatorów Daft Punk, są jednym z nielicznych nie francuskich wykonawców, którzy odnieśli sukces na scenie electro-house. W odróżnieniu od Daft Punk, bardzo dużo nagrywają i lubią występować.  Często można ich zobaczyć zarówno jako dj’ów jak też z programem live. Rozgłos przyniosły im utwory: Jupiter Room, Zdarlight oraz remiks The Cure - Fire in Cairo. Odkrywcą ich talentu jest wytwórnia Kitsune, która w 2007 roku wydała ich debiutancki albumie ‘Idealism’. Dziś mają na swoim koncie remixy dla Daft Punk, Klaxons, White Stripes czy Depeche Mode. Zagrali w niemal wszystkich najlepszych klubach na całym świecie oraz na największych i najważniejszych festiwalach. W czerwcu tego roku ukazał się ich autorski mix w kultowej serii wytwórni !K7 DJ-Kicks, zawierając aż sześć premierowych kompozycji! W październiku, po raz pierwszy w Warszawie, wystąpią w składzie live!


The Bloody Beetroots    dj set   Dik Mak Records / Italy
Jeden z najsłynniejszych electro–punkowo-house’owych zespołów na świecie. Znani z najbardziej ekspresyjnych występów!

Włoski duet grający electro-house i dance punk, stworzy przez producent i didżej Tommy Tea i Bobby Rifo. Znakiem rozpoznawczym duetu są czarne maski Venoma, postaci z komiksów Marvela. Sławę przyniosły im nagrane w 2008 roku utwory Cornelius, która trafiła na listę najchętniej pobieranych płyt za pośrednictwem iTunes oraz Rombo. Sukces przypieczętowała wspólna trasa po USA ze Stevem Aoki, po które duet wydał debiutancki album ‘Romborama’. Znani są z niezwykle ekspresyjnych występów, dzięki którym zyskali przydomek następców Prodigy! Występ na FreeFormie, będzie premierą w Polsce nowego show przygotowanego    specjalnie na festiwale w 2012 roku!


Brodinski dj set Bromance Records / France
Jeden z najbardziej obiecujących didżejów paryskiej sceny elektronicznej!
Louis Brodinski to francuski producent i didżej. Zadebiutował utworem Bad Runner w 2006 roku. Jego utwory publikował tak uznane labele jak Turbo, Grizzly czy Southern Fried Records. Dużą popularność przyniosły mu kompilacje ‘Bugged Out! Presents Suck My Deck’ dla New State Recordings oraz seria mixów ‘Best Of Everything’ nagrana z DJ Orgasmic dla Savoir Faire. Brodinski na swoim koncie ma również kompilację ‘FabricLive’ z 2011 roku. Wraz z Gesaffelsteinem założyli label Romance Records, który wydaje ich nagrania. Jako duet, grają na festiwalach ekskluzywne, porywające sety back2back.


Gesaffelstein  dj set     Bromance Records / France
Najgorętsza postać electro tego sezonu! Wspierany przez Justice, których supportował na ich największym koncercie, w tym roku w Paryżu!

Gesaffelstein to Mike Levy - pochodzący z Paryża, francuski dj i producent muzyki elektronicznej. Swoją pierwszą EPkę ‘Vengeance Factory’ wydał w 2008 roku w OD Records, która cieszyła się dużym uznaniem krytyków. W 2010 roku, podpisał umowę z prestiżowym labelem Turbo Recordings, w którym wydał swoją EPkę ‘Variations’, a rok później dwuczęściowe ‘Conspiracy Part 1’ i ‘Conspiracy Part 2’. Jego najpopularniejsze kawałki to Viol i Control Movement. Razem z Brodinskim założył i współprowadzi wytwórnię Bromance Records. W tym roku Gesaffelstein supportował Justice na ich najważniejszym koncercie w Paryżu w hali Zenith. We wrześniu ukaże się jego kolejna produkcja.


Little Boots  live       Elektra/ UK
Electropopowa, brytyjska wokalistka, następczyni Roisin Murphy.
Po raz pierwszy w Polsce!

Ikona sceny electro-synth-popowej, uważana za godną następczynię Roisin Murphy. Little Boots to pseudonim brytyjskiej wokalistki i multiintstrumentalistki  Victorii Hasketh. Zadebiutowała w marcu 2008 utworem Stuck On Repeat.  Jednak wielki sukces odniósł jej kolejny singiel, wydany latem 2008 roku Meddle. Oba utwory ukazał się na jej pierwszym albumie ‘Hands’.
Debiut uhonorowany został nagrodą BBC Sound of 2009 i nominacją do BRIT Awards. Jej najnowszy singiel Headphones, promuje zapowiedziany na jesień drugi album, który Little Boots zaprezentuje na w Warszawie na żywo! Będzie to jej pierwszy występ w Polsce!


Iamamiwhoami  live   Co-Operative Music / Sweden
Tajemniczy, skandynawski projekt muzyczny, nawiązujący do twórczości The Knife i Fever Ray po raz pierwszy w Polsce!

Iamamiwhoami to szwedzki projekt artystyczny, od początku istnienia działając jedyne w sieci! Zadebiutowali prezentując niezwykłe i dość abstrakcyjne utwory audiowizualne, z udziałem tajemniczej kobiecej postaci. W warstwie muzycznej projekt nawiązuje do najlepszych skandynawski produkcji: The Knife, Fever Ray. Zespół tworzy wokalistka Jonna Lee oraz  producent Claes Björklund. W zeszłym roku zadebiutowali na żywo, koncertem w sieci pt. To Whom It May Concern. Rejestracja występu stała się wielki wydarzeniem i zdobyła szwedzką nagrodę Grammis w kategorii Innowacja Roku. W czerwcu 2012 roku ukazał się ich pierwszy studyjny album, tworzący serie Kin, która kilka miesięcy wcześniej zadebiutowała w Internecie. W Warszawie zaprezentują multimedialny spektakl, będzie to absolutna premiera w tej części Europy.
 

Delphic   live Kitsune / UK
Brytyjski zespół doskonale łączący indie rock z elektroniką, zaprezentują się po raz pierwszy w Warszawie!

Delphic tworzy czterech muzyków z Manchesteru.
Zadebiutowali w 2009 roku singlem Counterpoint, a nie długo potem ukazał się ich drugi singiel This Momentary, którego teledysk został nominowany w trzech kategoriach UK Music Video Awards: Best Cinematography, Best Editing oraz Best Telecine. Delphic w 2009 roku dostał prestiżowe wyróżnienie i znalazł się na liście najbardziej obiecujących artystów - BBC Sound of 2010. W 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta Acolyte, bardzo pozytywnie przyjęta przez krytyków. Dwa utwory z płyty zostały wykorzystane w reklamach, Halcyon promował telefon komórkowy Samsung, a kawałek Red Lights pojawił się w reklamach serialu 90210.  Od początku kariery pojawili się na wszystkich największych festiwalach na wyspach brytyjskich jak np.: T in the Park, Reading Festivals i Bestival. Na jesieni ukazać ma się ich drugi album! Będzie to ich pierwszy koncert w Warszawie!


Jazzanova  live  Compost Records / Sonar Kollektiv / Germany
Legendarny i najwybitniejszy nu jazzowy kolektyw na świecie!

Jazzanova to djsko-producencki kolektyw powołany do życia w Berlinie, w roku 1995. Ich początki sięgają klubu Delicious Doughnuts Research, w którym na przemian występowali zaprzyjaźnieni dj: Alexander Barck, Class Brieler, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering, Axel Reinerem, Jurgen von Knoblauch. Kiedy pojawił się pomysł nagrania kompilacji prezentującej klubu, jego rezydenci odkryli, że nie tylko łączy ich miejsc, przyjaźń ale estetyka muzyczna. Wszyscy byli zafascynowani tanecznymi beatami łączonym z muzyką lat ’60 i ’70 tych. Tak powstał najbardziej znany nu jazzowy kolektyw na świecie - Jazzanova. Po ponad 10 latach istnienia i setkach imprez didżejskich, zagranych we wszystkich zakątkach świata, powstał długo oczekiwany live’owy skład z żywymi wokalistami i pełną sekcją!  Od razu stali się sensacją i gwiazdą festiwali! Będzie to ich pierwszy live’owy występ w Warszawie!


A.G. Trio live  Etage Noir / Austria
Austriaccy reprezentanci electro-house, będący europejską odpowiedzią na Cut Copy!
 
A.G. Trio tworzy 3 Austriaków z Linzu. Ich muzyka to brudny electro-house z melodyjnym wokalem, nieprzypadkowo porównuje się ich do Cut Copy! Zadebiutowali w 2009 rok. Sukces międzynarodowy, przyniósł im single: Things You Wanna Play i Replay, bardzo wysoko notowane w USA i Kanadzie. Ich utwory pojawiały się w setach Groove Armadą czy The Crystal Method. Występowali na wielu znaczących festiwalach w Europie. W maju, nakładem jednej z najważniejszych austriackich wytwórni - Etage Noir (m.in Parov Stelar) ukazał się ich debiutancki album Action.


FreeFormFestival 2012
Free Form Festival jest wyjątkowym i unikatowym na skalę Polską przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych.
Program FFF jest bogaty w wydarzenia na kliku płaszczyznach artystycznych,  w programie znajdują się liczne koncerty, live acty, sety djskie ale również pokazy audiowizualne, pokazy filmowe krótko i pełnometrażowe, video art, oraz stałe ekspozycje młodego polskiego dizajnu.

Gwiazdami festiwalu byli m.in.: The Streets / Uk, Lamb / Uk, Goldfrapp / Uk, Robyn / Szwecja, DJ Krush / Jap, Mr. Oizo / Francja, Miss Kittin / Francja, The Orb / Uk, Ladytron /Uk, Telepopmusik / Francja, Hooverphonic / Belgia, Koop / Szwecja, Coldcut / Uk, Herbaliser / Uk, Karl Bartos / Niemcy, Birdy Nam Nam / Francja, Whomadewho / Dania, Little Dragon / Szwecja,  Chew Lips / Uk, The Whip / Uk, Autokratz / Uk, Jimi Tenor / Finlandia, Chicks On Speed / Niemcy, Mouse On Mars/ Niemcy, Sonar Kollektiv Orchester / Niemcy, Client / Uk, Addictive Tv / Uk,  Hexstatic / Uk Czy Parov Stelar / Austria.
Free Form Festival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych jesieni w stolicy.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Strona internetowa: http://www.freeformfestival.pl/

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook