Spektakl - Komedia

Spektakl - Komedia

Impreza odwołana!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Ceny biletów:
    - 90zł, 80zł, 60zł

Uwaga!!

 

Impreza została odwołana.

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Szczegóły wydarzenia

Adam Ferency i „Komedia” w Gdańsku

Duduś kończy sześćdziesiąt lat i w urodzinowy wieczór puka do sąsiadów z góry, by pożyczyć korkociąg. Kilkanaście sekund, które dzielą mężczyznę od przekroczenia progu mieszkania Marianny i Bruna to ostatnie chwile jego (i tak już zachwianej rozstaniem z żoną) psychicznej równowagi. Za moment zdrowy rozsądek ustąpi miejsca małej paranoi, a kurtuazyjna konwersacja zmieni się w absurdalny dialog, którego świadkami będziecie 23 listopada 2015 r. w Gdańsku.

Spektakl rzeczywiście jest współczesną komedią, tyle że komedią w czarnym odcieniu. Świetnie napisaną, o prostej nieledwie pretekstowej fabule, ale ogromnie trudną do streszczenia. W dość zaniedbanym mieszkaniu spotykamy dwójkę ludzi zbliżających się do wieku średniego, a piętro niżej, starszego od nich, nowego sąsiada. Świeżo po rozwodzie, w wynajętym pustym lokum i z dojmującym poczuciem pustki w życiu. Jest częstym gościem w mieszkaniu na wyższym piętrze i świadkiem nieustannych absurdalnych awantur. Czy może ich katalizatorem? Bo momentami można odnieś wrażenie, że Duduś szuka byle pretekstu, żeby uczestniczyć w cudzym życiu.

Jakie są źródła napięć między trójką sąsiadów, wzajemnych ataków, na oko pozbawionych przecież racjonalnych przyczyn? Dlaczego ci ludzie wzajemnie się zadręczają? Można to traktować w kategoriach absurdalnej komedii, ale ludzie skłonni do realistycznego rozumienia świata nie mogą nie zauważyć, że znamy takie sytuacje z obserwacji, że widujemy je wokół nas.
Wielką zaletą tekstu Miłogosta Reczka jest to, że pokazuje te sytuacje niejako w stężeniu. A także, że jest to tekst bardzo dobrze napisany, w czym znać aktorską praktykę autora.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook