Spiritual Front

Spiritual Front

Koncert odwołany!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Ceny biletów:
    - 59zł - w przedsprzedaży
    - 69zł - w dniu imprezy

Uwaga!!

 

Impreza została odwołana.

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Szczegóły wydarzenia

Spiritual Front

gość specjalny: Azar Swan


Spiritual Front to już kultowa w swoich kręgach neo-folkowa formacja muzyczna powstała w Rzymie. Jej członkowie określają swój styl jako "nihilistyczny samobójczy pop" (ang. "nihilist suicide pop"). Ich występy to prawdziwa uczta muzyczna dla miłośników balladowego grania z pogranicza muzyki Nicka Cave’a, Scotta Walkera i Swans, którym nie brakuje jednak rock’n’rollowego ognia i żarliwości płynącej z włoskich serc przepełnionych pasją.


Bez wątpienia wszyscy członkowie zespołu to świetni muzycy, jednak Spiritual Front nie byłby tym, czym jest, gdyby nie charyzma, charakterystyczny głos i porywające umiejętności aktorskie lidera – Simone Salvatori. To on nadaje kierunek, w którym z takim sukcesem rozwija się zespół. Jego charyzmę słychać na płytach, ale zgłębić i odkryć ją naprawdę można dopiero podczas koncertu.
Będąc jednym z ciekawszych zespołów współczesnej sceny neo-folk Spiritual Front wypracował swój własny styl muzyczny żartobliwie, ale jakże trafnie nazwany "mafia-folkiem". Bo przecież muzyka Włochów mogłaby stanowić doskonałą ilustrację gangsterskich filmów. Podobny klimat stwarzają muzycy podczas koncertów - występując w czarnych garniturach i białych krawatach.

Spiritual Front został założony przez Simone Salvatori na początku lat 90tych i był początkowo jednoosobowym projektem. Dziś zespół tworzy 3-5 profesjonalnych muzyków. Zespół z sukcesem koncertował w większości krajów Europy. Grywał w małych pubach i na dużych festiwalach, na squotach i w klubach gejowskich, na imprezach organizowanych przez fanów, ale i na portugalskiej edycji Heineken. Nie ważne jak duża jest scena, Salvatori zawsze potrafi porwać i zarazić publiczność swoimi ekspresyjnymi utworami pełnymi ognia miłości i nienawiści a tak grają i kochają tylko Włosi. W utworach Salvatori odnajdziemy również fascynację klasykami kina włoskiego. Usłyszymy tęsknotę za starymi europejskimi walczykami, przyprawionymi gitarowym graniem i balladowaniem w stylu Johnnego Casha. Styl Simone Salvatori jest jednak zbyt indywidualny, by zdefiniować go w jednoznaczny sposób. A tylko będąc na koncercie można odkryć, dlaczego lider nosi przydomek „Hellvis”.

Zespół jest najbardziej znany ze swojego albumu "Armageddon Gigolo" (2006). Ich utwór "The Gift of Life" pojawił się na soundtracku do filmu "Piła II".
Formacja aktualnie pracuje nad nową płytą, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Dyskografia:
Songs for The Will (1999), Nihilist Cocktails for Calypso Inferno (2001), Armageddon Gigolo (2006), Rotten Roma Casino (2010), Open Wounds (2013), Black Hearts in Black Suits (2013).

Zapraszamy,
HQ44 / PMZ

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook