Brave Festival: Tresor Nzengu

Brave Festival: Tresor Nzengu
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Impreza odwołana!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł, 20zł - ulgowy
    - 30zł, 25zł - normalny

UWAGA:

Wydarzenie zostało odwołane!

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Komunikat organizatora:

Informujemy że koncerty Tresora Nzengu podczas Brave Festival zostały odwołane. Niestety sytuacja w obozie dla uchodźców Dzaleka w Malawi stała się skomplikowana i Tresor nie uzyskał na czas dokumentów umożliwiających mu opuszczenie kraju.

Zamiast Tresora na Brave Festival wystąpi Aeham Ahmad, palestyńsko-syryjski pianista, którego występy wśród ruin w obozie Jarmuk na obrzeżach Damaszku przynosiły jego mieszkańcom chwile wytchnienia od wojny. Kiedy dżihadyści spalili mu pianino, zdecydował się na ucieczkę do Niemiec. Niedawno uhonorowany został nagrodą im. Beethovena przyznawaną za działania na rzecz zrozumienia międzykulturowego. Aeham wystąpi podczas Brave Festival 3 lipca o godzinie 18.00 w na Scenie na Świebodzkim.

Osoby posiadające bilety na koncerty Tresora Nzengu mogą wziąć udział w koncercie Aehama Ahmeda na podstawie posiadanych biletów. Bilety można również zwrócić. Bilety zakupione w Systemie Ticketpro można zwrócić za pośrednictwem stron Ticketpro.pl (na adres bilety@ticketpro.pl należy wysłać numer zamówienia, zwrot nastąpi w terminie do 14 dni). Pytania dotyczące zwrotów można kierować na office@ticketpro.pl. Bilety zakupione w punktach sprzedaży takich jak Empik, MediaMarkt i innych można zwrócić w miejscu zakupu.

W związku ze zmianami w programie, zmianie ulega również ścieżka karnetowa: zamiast planowanego występu  Tresora Nzengu 3 lipca o 18.00 na Scenie na Świebodzkim, w ścieżce karnetowej znajdzie się koncert Aehama Ahmada (3 lipca, godzina 18.00, Scena na Świebodzkim). Zmiana dotyczy ścieżek karnetowych na cały festiwal oraz na pierwszy tydzień festiwalu.

Odwołane zostało również spotkanie z Tresorem Nzengu w ramach Brave Meetings 4 lipca o godzinie 15.00.

Szczegóły wydarzenia

Brave Festival: Tresor Nzengu


Trésor Nzengu to poeta, muzyk, aktywista i uchodźca polityczny z Demokratycznej Republiki Konga. Mieszka dziś w obozie dla uchodźców Dzaleka w Malawi. Obóz liczy ponad 10 tysięcy ludzi, którzy pochodzą z różnych krajów Afryki, trwających w wojennych konfliktach, i z różnych grup etnicznych.


Nie ma w obozie kultury dominującej, poczucia jedności całej społeczności, często dochodzi do napięć, a nawet do przemocy. Ludzie trwają tu z nadzieją na nowe życie gdzie indziej, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii. Trésor Nzengu, który był w swoim kraju popularnym poetą i muzykiem zaangażowanym, przez reżim uznany został za twórcę wywrotowego. Ratując swoje życie uciekł z Konga. Teraz pisze utwory pochylające się nad doświadczeniem uchodźców i organizuje festiwal Tumaini w Dzaleka. Uprawia takie gatunki jak hip-hop i slam. Jego poezja i muzyka zostały już docenione w Malawi. Opowiada o doświadczeniu utraty, jakiej poddani są uchodźcy, trwaniu w próżni, bezdomności, czekaniu na szansę na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Jego teksty mają najczęściej pesymistyczny wydźwięk, ale są artystycznie piękne. Pisze przede wszystkim w języku francuskim, a także w językach lokalnych Konga, jak suahili i lingala.

Występuje wraz z przyjaciółmi uchodźcami, którzy jak on są świetnymi artystami, muzykami, wokalistami. Podczas koncertów nie waha się szokować, używając drastycznych słów i obrazów, by mówić o traumie bycia na uchodźstwie, o okrucieństwie współczesnego świata rozdartego wojnami. Stara się pokazać uchodźców jako takich samych ludzi jak każdy z nas, zmuszonych do sytuacji be wyjścia przez okoliczności, nad którymi nie mają kontroli. Trésor jako aktywista prezentuje swoją twórczość nie tylko na scenach artystycznych, w obozie, ale i w ambasadach, czy na spotkaniach biznesowych. A w Dzaleka założył stowarzyszenie kulturalne, by aktywizować uchodźców do uprawiania sztuki, która potrafi leczyć z psychicznych ran.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook