Life Festival Oświęcim: Karnety

Life Festival Oświęcim: Karnety
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Odbiór w kasie!

Zmiana programu imprezy!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Ceny biletów (przedsprzedaż / od 18 czerwca):
  - 1009zł / 1039zł - VIP
  - 439zł / 469zł - Red Zone
  - 339zł / 369zł - Trybuny
  - 249zł / 269zł - Płyta
  - 229zł - Niepełnosprawni

Pakiet VIP obejmuje:
 • Miejsce parkingowe VIP
 • bilety VIP wraz z miejscami siedzącymi na trybunie VIP
 • wstęp do strefy VIP od godz. 18:00
 • degustację win białych i czerwonych
 • cocktail bar z alkoholem serwujący drinki na życzenie
 • bar piwny
 • pełen catering: dania typu finger food, dania ciepłe i zimne
 • wybór deserów

Uwaga!!

Goran Bregović nie wystąpi podczas tegorocznej edycji LFO.

Oficjalny komunikat organizatora można zobaczyć pod linkiem:

http://lifefestival.pl/pl/news/Goran-Bregovic-nie-wystapi-podczas-tegorocznej-edycji-LFO,38.html

W związku ze zmianą programu imprezy bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Zakupione bilety zachowują ważność.

Szczegóły wydarzenia

Life Festival Oświęcim

UB40, Kayah, Jessie Ware, Manu Chao, Kensington, Hey, LemON, Nowe Sytuacje, Mela Koteluk, Sebastian Riedel & Cree, Bednarek, Afromental


UB40 i Jessie Ware będą gwiazdami wyjątkowej, szóstej edycji LFO. Manu Chao, legenda sceny undergroundowej, zagra na koncercie Street Life. Wśród pozostałych, ogłoszonych już artystów są Kensington, Hey, LemON, Nowe Sytuacje, Mela Koteluk, Kayah & Transoriental Orchestra, Sebastian Riedel & Cree, Taras Czubaj & Kozak System, Bednarek oraz Afromental.


UB40 – 20.06

Najpopularniejszy zespół w historii muzyki reggae zagra na Life Festival Oświęcim! Jedyny stadionowy koncert UB40 w Polsce odbędzie się 20 czerwca, a w składzie grupy znajdzie się jej trzech współzałożycieli, z wokalistą Alim Campbellem na czele.UB40 ma na koncie 70 milionów sprzedanych płyt i znane wszystkim przeboje, takie jak "Red Red Wine", "Can't Help Falling in Love", czy "Kingston Town". W składzie słynnej brytyjskiej grupy, która pojawi się na głównej scenie stadionu  MOSiR, znajdą się m.in. jej trzej współzałożyciele: wokalista Ali Campbell, trębacz Astro i klawiszowiec Mickey Virtue.

Zespół UB40 powstał w 1978 roku, a jego członkowie wywodzą się z klasy robotniczej - nazwa grupy to oznaczenie brytyjskiego formularza wydawanego osobom pobierającym zasiłek dla bezrobotnych. Tylko w latach 80. formacja umieściła na brytyjskiej liście przebojów niemal 30 singli! Były wśród nich takie ponadczasowe przeboje, jak „Red Red Wine”, czy nagrany wspólnie z wokalistką Chrissie Hynde z grupy The Pretenders utwór „I Got You Babe”. Do kanonu UB40 trzeba zaliczyć też ich własną wersję hitu Elvisa Presleya „(I Can’t Help) Falling In Love With You”, nie ustępującą popularnością oryginałowi, cover piosenki Boba Dylana „I’ll Be Your Baby Tonight” (z gościnnym udziałem Roberta Palmera), czy opiewający uroki życia w stolicy Jamajki utwór „Kingston Town”. Można mieć pewność, że energetyczne, porywające do zabawy wykonania tych przebojów zabrzmią w ostatnią noc tej wiosny na stadionie oświęcimskiego MOSiR-u.


Kayah – 20.06

Kayah wystąpi na LFO ze swoim własnym, międzynarodowym projektem – Transoriental Orchestra, w ramach którego wykonuje pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu.


Jessie Ware – 19.06

Ogromnie popularna brytyjska wokalistka, której koncerty w Polsce wyprzedają się na pniu. Na scenie potrafi hipnotyzować i ma znakomity kontakt z publicznością. Na LFO zaśpiewa m.in. przeboje ze swej drugiej płyty, zatytułowanej "Tough Love" , w tym światowy hit “Say You Love Me“ napisany wspólnie z Edem Sheeranem. Drugi krążek Jessie Ware potwierdził jej zainteresowania klasycznym soulem, a jednocześnie najnowszymi trendami w muzyce pop. Piosenka „Meet Me In The Middle” trafiła też na ścieżkę dźwiękową filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, który przebojem zdobywa kina na całym świecie.
Ogromną popularność Brytyjka zawdzięcza debiutanckiemu albumowi „Devotion” z 2012 r. , który przyniósł przeboje takie jak „Running” czy „Wildest Moments”. „Chciałam napisać piosenki, które będą równocześnie piękne i słodko-gorzkie, jak Sade. Sztuka polegała na tym, żeby wszystko wymieszać w odpowiednich proporcjach” – mówiła w jednym z wywiadów przy okazji premiery płyty. Sztuka się udała, czego dowodem aż osiem singli z albumu, piąte miejsce na liście UK Albums Chart, nominacja do Mercury Prize, a w Polsce - platynowa płyta. Opiniotwórczy magazyn Pitchfork umieścił „Devotion” na liście stu najlepszych płyt ostatniej dekady.


Manu Chao La Ventura – 18.06

Manu Chao to ikona anarchistów i alterglobalistów, artysta niepokorny, niewpasowujący się w schematy show businessu. Osobiście wybiera miejsca, w których chce grać koncerty – w tym roku ze swym projektem Manu Chao La Ventura zagra w Polsce tylko raz, na Life Festival Oświęcim, podczas koncertu Street Life. Manu Chao to jeden z najbardziej zaangażowanych społecznie artystów na świecie. Alterglobalista, obrońca ubogich z Trzeciego Świata, zadeklarowany pacyfista –  idealnie wpasowuje się w przesłanie LFO.  Jego twórczość, tak jak Life Festival Oświęcim, łamie kulturowe i językowe granice.  Urodzony w Paryżu muzyk śpiewa po angielsku, hiszpańsku, francusku, włosku - nierzadko potrafi połączyć te wszystkie języki w jednym utworze. Splata nie tylko różne mowy, ale też style -  w jego utworach odnajdziemy brzmienia charakterystyczne dla takich gatunków jak rock, reggae, ska czy folk. Na scenie jest prawdziwym wulkanem energii. Jesteśmy przekonani, że w Oświęcimiu eksploduje on z podwójną siłą!


Kensington – 19.06

Kensington to indie rockowy kwartet z Utrechtu w Holandii. W swoim rodzinnym kraju zespół wyprzedaje wielotysięczne koncerty, a niemal każdy ich singiel jest prawdziwym hitem. Grupa istnieje od 2005 r. i wydała dotychczas trzy duże albumy i dwie EP-ki. Popularność zdobywali stopniowo – w styczniu 2011 r. po występie na festiwalu Eurosonic Noorderslag zostali zaproszeni do telewizyjnego show „De Wereld Draait Door”, gdzie zagrali na żywo utwór „Youth”. Od tego momentu wydarzenia potoczyły się szybko. W lutym wyruszyli na trasę promującą album „No Borders Tour”, która okazała się wielkim sukcesem i zaowocowała późniejszymi występami na festiwalach takich jak EXIT w Serbii, Sziget w Węgrzech czy Stonerock w Niemczech. W czerwcu do tego grona dołączy Life Festival Oświęcim.


Hey - 19.06

Zespół Hey dominuje na polskiej scenie muzycznej niemal nieprzerwanie od 1992 r. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej zjednały grupie publiczność, która pozostaje jej wierna do dziś. Hey nie spoczywa jednak na laurach i zamiast odcinania kuponów, stawia na ciągłe poszukiwania i rozwój. Efektem są kolejne albumy, które zachwycają dziennikarzy i fanów, a grupa staje się wzorem do naśladowania dla młodych zespołów. Ostatni krążek zatytułowany „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan” był jednym z najważniejszych polskich wydawnictw 2012 r. i otrzymał nominację do nagrody Fryderyka. Hey nie tylko nagrywa świetne płyty, zdobywa wyróżnienia, ale jest też jednym z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce.


LemON – 20.06

Znakiem rozpoznawczym LemON jest mieszanka gitarowego rocka, folkowej nostalgii i jazzowej swobody. Grupę tworzy sześciu muzyków o różnych korzeniach etnicznych pochodzących z różnych krańców Polski. Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie Igor Herbut, który za młodu śpiewał w koncertujących za granicą zespołach ludowych, ale także jako tenor w chórach. Za niepowtarzalne, melancholijne brzmienie skrzypiec odpowiada zaś Andrzej Olejnik, z pochodzenia Ukrainiec. W ubiegłym roku ukazał się drugi krążek zespołu – „Scarlett” i podobnie jak poprzednik pokrył się platyną. Koncerty zespołu są wyprzedawane do ostatnich miejsc.


Bednarek – 18.06

Wprowadził muzykę reggae do polskiego mainstreamu – jego piosenki grane są przez największe stacje radiowe i telewizyjne w kraju. Początkowo występował z zespołem Star Guard Muffin by później utworzyć grupę firmowaną własnym nazwiskiem. Z nią w 2012 r. nagrał krążek „Jestem”. „Póki, co najbardziej mnie cieszy, że ludzie przychodzą mnie słuchać, by złapać pozytywną energię” – mówił dwa lata temu w wywiadzie dla PAP. Solidną jej dawkę otrzymamy w tym roku na LFO


Nowe Sytuacje – 19.06

Specjalny kultowy projekt muzyczny, stworzony przez muzyków oryginalnego składu zespołu Republika, do których dołączyli wokaliści Tymon Tymański, Piotr Rogucki i Jacek Bończyk. Ogromny sukces trasy koncertowej "Nowe Sytuacje Live 2014" zachęcił muzyków kultowej grupy do prezentowania również innych nagrań z repertuaru zespołu Republika. W tym roku Nowe Sytuacje proponują koncerty w oparciu o płytę "Masakra”, wzbogacone o największe przeboje Republiki. Podczas koncertu na LFO możemy się zatem spodziewać przebojów takich jak „Mamona”, „Śmierć w Bikini”, czy „Obcy Astronom”.


Mela Koteluk – 19.06

Od momentu pojawienia się na polskiej scenie muzycznej, nie jest kolejną nową wokalistką ale zjawiskiem. Pomimo wydania zaledwie dwóch płyt potrafiła stworzyć własny muzyczny styl. Uwielbiana przez fanów i doceniana przez krytyków. Jej debiutancki album "Spadochron" zdobył dwa Fryderyki. W listopadzie ub. r. ukazała się druga płyta Meli Koteluk "Migracje", która przyniosła przeboje takie jak "Fastrygi" czy „Żurawie origami”.


Afromental - 18.06

Afromental to jeden z najbardziej ekspresyjnych polskich zespołów ostatnich lat. Siedmioosobowa grupa, założona przez Wojciecha Łozowskiego i Tomasza Lacha, istnieje już ponad dekadę. Ich ostatni krążek „Mental House” z 2014 r. stanowi połączenie radosnego, rytmicznego, energetycznego grania z ciężkimi brzmieniami.  


Sebastian Riedel & Cree – 19.06

Klasyk blues rockowego polskiego brzmienia pod wodzą syna legendy polskiego bluesa – Ryszarda, wokalisty Dżemu. Od ponad dwudziestu lat Cree wykonuje muzykę nawiązującą do stylistyki lat 60. i 70. Trudno byłoby znaleźć fana polskiej muzyki rockowej, który nie znałby charyzmatycznego głosu Sebastiana Riedla. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook