Therion + Luciferian Light Orchestra + Ego Fall + Imperial Age

Therion + Luciferian Light Orchestra + Ego Fall + Imperial Age
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Zmiana miejsca koncertu w Krakowie!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Spektakl - Mężczyzna Idealny

Zmiana daty koncertu!

Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, …

26.01.2018

Kiedy: 28.1.2016 - 30.1.2016

Knock Out Productions i B90 prezentują koncerty weteranów symfonicznego metalu – Therion. Szwedzi zagrają w Polsce trzy koncerty: 28.01.2016 w warszawskiej Progresji, 29.01 w krakowskiej Fabryce, 30.01 w gdańskim B90. Razem z Therion do Polski przyjadą: psychodeliczno-rockowy projekt Christofera Johnssona – Luciferian Light Orchestra, egotyczny, melodyjno-deathmetalowy Ego Fall oraz rosyjski, symfoniczno-metalowy Imperial Age.
Ceny biletów (Kraków, Warszawa):
    - 95zł - w przedsprzedaży
    - 110zł - w dniu imprezy

Ceny biletów (Gdańsk):
    - 95zł - w przedsprzedaży

Uwaga!!

 

Krakowska impreza została przeniesiona z Klubu Fabryka do Klubu Kwadrat.

Zakupione bilety zachowują ważność.

W związku ze zmianą miejsca imprezy zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do dnia imprezy.

Szczegóły wydarzenia

Therion, Luciferian Light Orchestra, Amoral, Imperial Age

Knock Out Productions i B90 prezentują koncerty weteranów symfonicznego metalu – Therion. Szwedzi zagrają w Polsce trzy koncerty: 28.01.2016 w warszawskiej Progresji, 29.01 w krakowskiej Fabryce, 30.01 w gdańskim B90. Razem z Therion do Polski przyjadą: psychodeliczno-rockowy projekt Christofera Johnssona – Luciferian Light Orchestra, egotyczny, melodyjno-deathmetalowy Ego Fall oraz rosyjski, symfoniczno-metalowy Imperial Age.

THERION (Szwecja) symfoniczny metal:
Jeszcze parę lat temu Christofer Johnsson przebąkiwał coś o końcu Therion. Potem, na szczęście, zmienił zdanie i tylko ograniczył aktywność twórców „Theli”, „Vovin”, „Deggial”, czy „Secret Of The Runes”, działających już od 27 lat. Możemy się tylko cieszyć z tego, że jeden z najsłynniejszych wegetarianów w świecie metalu darzy Polskę wielkim sentymentem, bo dzięki temu, nawet jeśli Therion gra dużo mniej niż wcześniej, zwykle w rozpisce jego trasy koncertowej znajduje się Polska. Nie inaczej będzie i tym razem.
W styczniu 2016 roku formacja Christofera zawita do nas ponownie. Jest pewna szansa, że do tego czasu Johnsson zakończy pracę nad rock operą, którą od wielu miesięcy przygotowuje, i być może polscy fani będą jednymi z pierwszych, którzy poznają jej fragmenty w wersji live. Na pewno zaś usłyszą sporo pierwszej klasy symfonicznego metalu, w tym z musicalu „Le Fleur du Mal” z 2012 roku, z interpretacjami piosenek francuskich, oraz klasyki Therion z lat wcześniejszych. W końcu europejskie tournée w styczniu 2016 roku, na evergreenach grupy ma się opierać...
Oczywiście to nie jedyne zajęcia pracusia Christofera. Niedawno rozpoczęła się akcja crowdfundingowa, mająca na celu zebranie funduszy na grę komputerową inspirowaną Therion. Poza tym Szwed nie zapomina o swoim drugim projekcie Luciferian Light Orchestra, o którym parę słów poniżej.
Sprawdź, jeśli lubisz: Epica, Nightwish, Haggard, Septicflesh …
http://www.megatherion.com/
https://www.facebook.com/therion
https://www.youtube.com/watch?v=7TseU9vwp6E

LUCIFERIAN LIGHT ORCHESTRA (Szwecja) psychodeliczny rock, occult rock:
Oldschoolowy rock psychodeliczny był zawsze w kręgu zainteresowań Christofera Johnssona. W 2015 roku Szwed postanowił, że zamiast tylko zasłuchiwać się w produkcjach sprzed lat, warto byłoby nagrać coś swojego w tym gatunku. W kwietniu 2015 słowo stało się ciałem i ukazała się imienna płyta Luciferian Light Orchestra, zmiksowana w legendarnych Polar Studios (ABBA) przez Lennarta Östlunda (Led Zeppelin, ABBA). Sprzedała się błyskawicznie, co tylko utwierdziło Johnssona o słuszności podjętej decyzji.
Muzyka Luciferian Light Orchestra, którą usłyszymy przed setem Therion, to podróż do końcówki lat 60. Naznaczona psychodelią, mająca okultystyczny posmak, z szalejącymi Hammondami. Christofer zaprosił do nagrań aż dziewięcioro wokalistów. Łącznie wspomogło go w studiu ponad 20 muzyków. Jak napisał Szwed, Luciferian Light Orchestra to Therion widziany przez pryzmat muzyki lat 70. Zanim polecą Therionowe orkiestracje, wejdźcie na kilka chwil w narkotyczne opary wspaniale odświeżonej rockowej psychodelii.
Sprawdź, jeśli lubisz: Blood Ceremony, Ghost, Bloody Hammers, Coven…
http://www.luciferian-light-orchestra.com/
https://www.facebook.com/luciferianlightorchestra
https://www.youtube.com/watch?v=qBhrJSpGQpw

IMPERIAL AGE (Rosja) symfoniczny metal:
W styczniowe wieczory 2016 roku symfoniczny metal będzie jednak w przewadze. A to za sprawą moskiewskiej załogi Imperial Age, która do takiej muzyki wplata jeszcze subtelne folkowe klimaty. Zespół istnieje od 2010 roku, choć w obecnym składzie jego początki pamięta tylko klawiszowiec i wokalista Aleksander Osipow. Jest ich siedmioro (panie w składzie są dwie), na koncie mają jedną dużą płytę, „Turn The Sun Off!” z 2012 roku, trzy single i EP-kę „Warrior Race", pochodzącą z roku 2014. Na niej znalazł się fantastyczny, liryczno-nostalgiczny numer „Aryavarta" oraz... cover gwiazdy styczniowych wieczorów, Therion, "To Mega Therion". Jak niemal wszystkie zespoły z Rosji, także Imperial Age ma znakomity warsztat oraz niesamowity dryg do wymyślania melodii, aranżowania orkiestracji plus niemałą erudycję i świetne wyczucie, dzięki któremu połączenie symfonicznego metalu z folkiem nie wypada u nich obciachowo, lecz frapująco.
Sprawdź, jeśli lubisz: Therion, Nightwish, After Forever, Tristania…
http://www.imperial-age.com/
https://www.facebook.com/imperialageofficial
https://www.youtube.com/user/ImperialAgeOfficial

Kto zagra:
THERION (Szwecja) symfoniczny metal
+
Luciferian Light Orchestra (Szwecja) psychodeliczny rock, occult rock
Ego Fall (Chiny) melodic death metal, metalcore, folk metal
Imperial Age (Rosja) symfoniczny metal

Zapraszają
Knock Out Producions
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
i
B90
http://www.b90.pl/
https://www.facebook.com/B90klub

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Knock Out Productions

Facebook