The Vintage Caravan, Dead Lord

The Vintage Caravan, Dead Lord
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Impreza w Warszawie rozpocznie się o godzinie 18!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Ceny biletów:
    - 40zł - w przedsprzedaży
    - 50zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

The Vintage Caravan, Dead Lord

Knock Out Productions prezentuje: The Vintage Caravan na dwóch koncertach w Polsce. Islandzka formacja wykonująca eleketryzującą mieszankę psychodeliczno-rockowego klimatu, hardrockowego brzmienia i bluesrockowych melodii zagra 5.03.2016 w krakowskim Zaścianku oraz 06.03.2016 w warszawskiej Hydrozagadce. The Vintage Caravan wspierać będzie szwedzcy spadkobiercy Thin Lizzy – Dead Lord.

THE VINTAGE CARAVAN (Islandia) rock psychodeliczny, hard rock, blues rock:
Pochodzą z małej mieściny Álftanes koło Reykjaviku. Jest ich trzech – Óskar Logi (gitara, wokal), Alexander Örn (gitara basowa, wokal) i Stefán Ari (perkusja). Muzykować zaczęli w 2009 roku, będąc zakochanymi w rocku z przełomu lat 60. i 70. XX wieku, hard rocku, a także połączeniu rocka i bluesa. The Vintage Caravan nie tylko grają w takim stylu, jakby teleportowano ich do współczesności sprzed ponad 45 lat, lecz również brzmią jak kapele z tamtych czasów. Zanim wzięli się zarejestrowanie muzyki, szlifowali kompozycje na próbach. Dzięki temu, gdy wystartowali fonograficznie w 2011 roku imiennym debiutem, z miejsca zwrócili na siebie uwagę. Także wytwórni. W swe sidła złapała Islandczyków Nuclear Blast i z jej logo ukazał się drugi studyjny materiał, „Voyage”. The Vintage Caravan umocnili nim swoją pozycję, jako zespołu, który świetnie odświeża rockową klasykę.
O kolejny szczebel wyżej Islandczycy wspięli się po albumie numer trzy, którym jest wydany w maju 2015 roku „Arrival”, promowany przez przezabawny klip do singla „Crazy Horses”. To, że jest się z kraju, w którym dominuje chłód, nie znaczy, że nie można mieć poczucia humoru i być wyluzowanym na maksa, prawda? Na koncertach The Vintage Caravan także umieją rozbawić. Kolejny dobry powód, aby ich zobaczyć na żywo.


DEAD LORD (Szwecja) old school hard rock:
Hakim Krim to postać ciekawa. Świetnie śpiewa rocka i wspaniale gra na gitarze, choć korzenie jego rodziny są w tej części świata, gdzie taka muzyka nie ma się najlepiej, mówiąc delikatnie. Hakim jednak chował się w innej cywilizacji, rocka i hard rocka nie tylko pokochał miłością bezkresną, lecz również nauczył się go wspaniale grać. W 2012 roku namówił do wspólnego grania kilku kumpli – Olle Hedenstroma (gitara), Tobiasa Lindkvista (gitara basowa; później zastąpił go Martin Nordin) i Adama Lindmarka (perkusja), i tak narodził się Dead Lord. Zespół z szeroko pojętego nurtu retro rocka, mający jednak w sobie ten magiczny pierwiastek, który powoduje, że z rzeszy istniejących grup, zwracamy uwagę akurat na tę konkretną. Hakim czasu marnować nie lubi, więc w 2013 roku był już na rynku debiutancki album Dead Lord, „Goodbye Repentance”. Potencjał kapeli najszybciej dostrzegli włodarze Century Media, podsunęli Szwedom do podpisania kontrakt, a ci skwapliwie podpis złożyli.
Pierwszy efekt współpracy Dead Lord i niemieckiej wytwórni to wychwalany pod niebiosa, nie bez kozery, album „Heads Held High” z 2015 roku, nagrany w całości analogowo. To doskonały upgrade pomysłów z jedynki. Wspaniała praca gitar, cieszących uszy cudnymi solówkami unisono oraz kapitalnymi riffami, bardzo naturalnie brzmiąca sekcja rytmiczna, no i ten charakterystyczny wokal Hakima Krima, chwilami niemal łudząco podobny do niezapomnianego Phila Lynotta. Wpływów Thin Lizzy jest u Dead Lord najwięcej, lecz słychać także Deep Purple, trochę AC/DC, Bad Company i Led Zeppelin. Miód na uszy dla kochających gitarowego rocka i hard rocka starej szkoły.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Knock Out Productions

Facebook

Podkategoria