Constantinople i Ablaye Cissoko - Wędrowne Ogrody

Constantinople i Ablaye Cissoko - Wędrowne Ogrody

Zmiana daty koncertu!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Ceny biletów:
    - 40zł

UWAGA:

Wydarzenie zostało przełożone z 9 na 10 września.

Zakupione bilety zachowują ważność.

W związku ze zmianą daty wydarzenia, zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do nowej daty imprezy.

Szczegóły wydarzenia

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej


All'improvviso


Nazwany przez krytyków małym festiwalem wielkich wydarzeń Festiwal All’Improvviso, jest on wyczekiwaną przez melomanów imprezą na stałe wpisującą się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Śląska. Idea IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All'improvviso, organizowanego w Gliwicach przez Towarzystwo Kulturalne FUGA, polega na zetknięciu różnorodnych kultur i form ekspresji artystycznej. Prezentowany na Festiwalu repertuar będzie eksponował ponadczasowość i wielokulturowość dzieł muzycznych,wskazując na ich związek z dawną tradycją sztuk plastycznych i literatury. W ramach Festiwalu organizowane są koncerty światowej sławy muzyków, którzy nie jednokrotnie nigdy dotąd nie występowali w Polsce. Muzycy ci wykorzystują dawne instrumentarium lub jego wierną kopię, dbając jednocześnie o uniwersalny przekaz muzyki improwizowanej mającej swoje odbicie w jazzie, muzyce świata itp. Ważnym celem projektu jest popularyzacja muzyki dawnej realizowana poprzez spotkania autorskie i wykłady.


Wędrowne Ogrody | Constantinople i Ablaye Cissoko

9.09.2016 / godz. 19.00 / Centrum Edukacji i Biznesu GAPiR, ul. Bojkowska 37

Constantinople to opowieść o muzycznej grupie, która postanowiła uczynić z podróży kamień węgielny swojej działalności — podróż w znaczeniu geograficznym, lecz również historycznym, kulturowym, podróży wewnątrz siebie. Stało się tak, ponieważ muzycy chcą poszukiwać insiracji w różnych źródłach i sięgać odległych horyzontów. Czerpiąc inspiracje ze starożytnego miasta, które emanowało kulturą Wschodu i Zachodu, Kiya Tabassian sformował grupę muzyczną w Montralou w 1998 roku. Constantinople jest regularnym gościem międzynarodowych festiwali, gdzie otrzymuje wysokie uznanie słuchaczy, krytyków i profesjonalnych muzyków. Grupa występowała na znamienitych scenach świata takich jak: Festival d’Aix-en-Provence (Francja), World Sacred Music Festival of Fès (Maroko), Festival d’Île de France (Paryż), Onassis Centre (Ateny), Festival de México en el Centro Histórico (Meksyk), Salle Pleyel (Paryż), Philharmoniker Berliner (Niemcy). W ciągu ostatnich dziesięciu lat grupa stwożyła ponad 35 nowych projektów muzycznych i wystąpiła w 125 miastach w 23 krajach.

O programie: Wszędzie, poprzez odwieczne czasy, Słowo wcielane było w życie przez bardów, trubadurów, griotów. Ci kowale słowa byli jednocześnie posłańcami, ludźmi niosącymi pokój lecz także stanowili nasz łącznik z naturą, boskością i wspomnieniami przodków. Ich zadaniem było utrzymywanie przy życiu zbiorowej duszy i duchowości. Współcześnie, ci wolnomyśliciele i podróżnicy czynią świat swoim ogrodem – podobnie jak wędrowne ptaki. Taki jest Kiya Tabassian oraz jego grupa Constantinople wraz z Ablaye Cissoko (griot z Saint-Louis w Senegalu). Od samego początku spotkanie tych muzyków miało wymiar poetycki. Było to spotkanie instrumentów i głosów, spotkanie pomiędzy róznymi epokami, pomiędzy Królestwem Mandinka i Imperium Perskim.


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w programie z przyczyn od nich niezależnych.

Informacja na temat wykładów i imprez towarzyszących na stronach internetowych organizatora.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Nowe Gliwice - Centrum Edukacji, Bojkowska 37, Gliwice

Facebook

Podkategoria